60 zł

ORGANIZACJA IMPREZ I UROCZYSTOŚCI SZKOLNYCH

SYMBOL: 941/O/10/11

Adresaci: Nauczyciele przedszkoli i wszystkich typów szkół

Forma zajęć: konwersatoria warsztaty, ćwiczenia

Liczba godzin: 5

Cel: umiejętność organizacji imprez i uroczystości szkolnych, dostosowanie scenariuszy uroczystości do
konkretnej grupy wiekowej

Treści:
Konstruowanie regulaminów uroczystości i imprez szkolnych
Dobór uczestników
Analiza przykładowych scenariuszy
Dobór oprawy plastycznej i muzycznej do imprez i uroczystości szkolnych

Obsługa klienta

Adresaci:

nauczyciele, wychowawcy, uczniowie, rodzice, przedsiębiorcy

Forma zajęć:

prezentacja, warsztaty

Prowadzący:

Anna Maria Cholewa

Liczba godzin:

4-5

Cel:

Poznanie wymiernych korzyści płynących z doskonałej obsługi klienta.

Treści:

  • Obsługa klienta.
  • Strategia obsługi klienta.
  • Jak postępować z klientem?
  • Otwarcie
  • Negocjacje
  • Zamknięcie.
  • Istota obsługi klienta.
  • Program obsługi klienta
  • Kompetencje interpersonalne
  • Cechy charakterologiczne
  • Akceptacja klienta
  • Typologie klientów.
  • Nawiązywanie kontaktów z klientem- podstawowe pojęcia zasady, reguły.
  • Typologia osobowości.
  • Parafrazowanie.
  • Pierwsze wrażenie.
  • Werbalne składowe komunikacji.
  • Aktywne słuchanie.
  • Komunikacja niewerbalna.
  • Nawiązywanie kontaktów z klientem; Fazy rozmowy z klientem.
  • Niezadowolony klient.
  • ROZPOZNAWANIE WSPOŁCZESNYCH POTRZEB I WARTOŚCI KLIENTA NA PODSTAWIE PREFERENCJI, MODY ORAZ INDYWIDUALNYCH I ZROŻNICOWANYCH WYMAGAŃ KONSUMENCKICH.

Miejsce:

Sale wykładowe „Centrum IB” (możliwość organizowania na terenie placówki)

Cena:

60 zł

Podstawy grafiki komputerowej

Termin: do uzgodnienia

Miejsce: on-line (Rejestracja)

Czas trwania: 6 godzin

Koszt uczestnictwa: 60 zł

Dysleksja

Symbol:

980/O/10/11

Adresaci:

nauczyciele nauczania zintegrowanego, nauczyciele języka polskiego, pedagodzy, rodzice

Forma zajęć:

wykłady, warsztaty, ćwiczenia

Prowadzący:

mgr J. Pawlikowska

Liczba godzin:

6

Cel:

  • zapoznanie ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu
  • przygotowanie do pracy z dziećmi dyslektycznymi

Treści:

  • dysleksja – definicja, typowe objawy
  • przyczyny zaburzeń dyslektycznych
  • rodzaje dysleksji
  • propozycje ćwiczeń stosowanych w terapii dzieci dyslektycznych (stymulacja bezpośrednia i pośrednia)
  • prezentacja specjalnych metod nauki czytania i pisania
  • formy pomocy dzieciom z dysleksją

Termin:

I edycja: 20.XI.2010, kolejne edycje: do czerwca 2011

Miejsce:

sale wykładowe ODU „CENTRUM IB” (możliwość organizowania na terenie placówki)

Cena:

60 zł

Wykorzystanie komputera w przedmiotowym systemie oceniania

Symbol:

820/O/09/08

Adresaci:

nauczyciele wszystkich typów szkół

Forma zajęć:

warsztaty, prezentacja

Prowadzący:

mgr M. Rosiński

Liczba godzin:

4

Cel:

nabycie umiejętności wykorzystania narzędzi i możliwości oferowanych przez komputer, laptop, palmtop w przedmiotowym systemie oceniania

Treści:

  • rozpoznanie potrzeb i doświadczeń uczestników w temacie
  • podstawy prawne dotyczące oceniania
  • wewnątrzszkolny system oceniania
  • przedmiotowe systemy nauczania
  • ogólne informacje na temat komputera, palmtopa
  • wykorzystywane programy komputerowe - omówienie
  • sposoby przenoszenia danych między palmtopem i komputerem
  • tworzenie narzędzi niezbędnych do zapisywania ocen
  • sposoby obróbki posiadanych danych
  • analiza danych poprzez tabele przestawne, wykresy i inne
  • analiza osiąganych wyników przez uczniów na forum klasy z wykorzystaniem projektora multimedialnego
  • wnioski, dyskusja

Termin:

do uzgodnienia

Miejsce:

na terenie placówki oświatowej

Cena:

60 zł /os. Minimalna grupa 30 osób.

Sposób na tabliczkę mnożenia

Symbol:

979/O/10/11

Adresaci:

nauczyciele nauczania zintegrowanego, pedagodzy, rodzice uczniów klas I-III, nauczyciele szkół specjalnych oraz wszyscy zainteresowani nauczaniem tabliczki mnożenia nowymi metodami

Forma zajęć:

wykład, ćwiczenia, warsztaty

Prowadzący:

dr I. Dziuba

Liczba godzin:

5

Cel:

zapoznanie z praktycznymi sposobami uczenia się tabliczki mnożenia dla wzrokowców, słuchowców i kinestetyków

Treści:

  • strategie oraz style uczenia się wzrokowców, słuchowców i kinestetyków wykorzystanych do pracy z książką Iwony Dziuby pt. "Sposób na tabliczkę mnożenia", Wydawnictwo SKRZAT, Kraków 2001r.
  • przebieg lekcji na przykładzie mnożenia po 7 wykorzystującej różne możliwości uczenia się mnożenia m.in.: swobodne teksty do ilustracji mnożenia danej liczby, tabelę oraz oś liczbową uwzględniającą wyniki z mnożenia danej liczby, piosenkę oraz szyfr obrazkowy wyników tabliczki mnożenia utrwalający mnożenie, kolorowankę według klucza kolorów, rymowankę tabliczki mnożenia

Termin:

I edycja: 27 IX 2010, kolejne edycje: do czerwca 2011

Miejsce:

Sale wykładowe „Centrum IB” (możliwość organizowania na terenie placówki)

Cena:

60 zł

Nadpobudliwość i sposoby postępowania

Symbol:

973/O/10/11

Adresaci:

nauczyciele przedszkoli i nauczania początkowego

Forma zajęć:

wykłady, ćwiczenia, warsztaty

Prowadzący:

mgr K. Kowalska

Liczba godzin:

6

Cel:

  • poznanie przyczyn i objawów zaburzeń emocjonalnych
  • uświadomienie wpływu tych zaburzeń na sukces szkolny
  • kształtowanie umiejętności postępowania z dziećmi nadpobudliwymi na terenie placówki oświatowej, doskonalenie umiejętności wychowawczych

Treści:

  • rodzaje zaburzeń emocjonalnych występujących u dzieci, nerwice, zahamowanie psychoruchowe, obojętność uczuciowa, nadpobudliwość psychoruchowa, agresja
  • przejawy w sferze ruchowej, poznawczej i emocjonalne
  • uczniowie o modalności kinestetycznej wg NLP
  • obraz kliniczny zespołu ADHD
  • projekcja filmu o szkole terapeutycznej dla dzieci z ADHD
  • zasady postępowania z dziećmi nadpobudliwymi i terapia wkomponowana w proces dydaktyczny
  • prezentacja metody biofeedbaek

Termin:

II edycja: 8 XI 2010, kolejne edycje: do czerwca 2011

Miejsce:

Sale wykładowe „Centrum IB” (możliwość organizowania na terenie placówki)

Cena:

60 zł

Rola opiekuna samorządu uczniowskiego w szkole

Symbol:

939/O/10/11

Adresaci:

nauczyciele i uczniowie wszystkich typów szkół

Forma zajęć:

konwersatorium, warsztaty

Prowadzący:

wieloletni opiekun samorządu uczniowskiego

Liczba godzin:

5

Cel:

  • nabycie umiejętności organizowania działalności samorządu szkolnego w różnego typu placówkach
  • zapoznanie z zasadami organizacyjno-prawnymi funkcjonowania samorządu uczniowskiego

Treści:

  • Samorząd - podstawowe pojęcia prawne
  • Jak się tworzy samorząd?
  • Struktura samorządu w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum
  • Kompetencje i działalność samorządu uczniowskiego
  • Regulamin samorządu w różnych typach szkół
  • Opiekun samorządu - zadania i kompetencje

Termin:

I edycja: 13 X 2010, kolejne edycje: do czerwca 2011

Miejsce:

Sale wykładowe „Centrum IB” (możliwość organizowania na terenie placówki)

Cena:

60 zł

Agresji stop!

Symbol:

919/O/10/11

Adresaci:

nauczyciele, wychowawcy, rodzice

Forma zajęć:

dyskusja, warsztaty

Prowadzący:

mgr L. Latinek

Liczba godzin:

5

Cel:

  • przygotowanie do identyfikacji źródeł agresji
  • sposoby przeciwdziałania agresji dziecięcej - profilaktyka agresji

Treści:

  • wskaźniki wystąpienia agresji u dziecka
  • przyczyny agresji i przemocy
  • rodzaje agresji dziecięcej
  • dwa oblicza agresji
  • przeciwdziałanie agresji dziecięcej
  • ćwiczenia w identyfikowaniu źródeł agresji
  • rysowanie symbolu agresji
  • ćwiczenia i zabawy przeciwko agresji

Termin:

I edycja: 4 XI 2010, kolejne edycje: do czerwca 2011

Miejsce:

Sale wykładowe „Centrum IB” (możliwość organizowania na terenie placówki)

Cena:

60 zł

Jak prowadzić zebrania z rodzicami?

Symbol:

893/O/10/11

Adresaci:

nauczyciele wszystkich typów szkół

Forma zajęć:

warsztaty

Liczba godzin:

5

Cel:

przygotowanie do właściwego i efektywnego prowadzenia spotkań z rodzicami - zebrań ogólnych i spotkań indywidualnych

Treści:

  • organizacja i przebieg pierwszego, śródsemestralnego i semestralnego zebrania z rodzicami
  • tematyka spotkań
  • spotkania indywidualne
  • trudni rodzice - jak z nimi rozmawiać?

Miejsce:

Sale wykładowe „Centrum IB” (możliwość organizowania na terenie placówki)

Cena:

60 zł

Subskrybuj zawartość